Prezentujemy Państwu raport dotyczący rynku hotelowego w Polsce stworzony przez Emmerson Evaluation.

„W ostatnich latach jest to jeden z najprężniej rozwijających się segmentów polskiego rynku nieruchomości. Stale rosnący popyt na usługi hotelowe ze strony turystów i klientów biznesowych zarówno polskich jak i zagranicznych przełożył się na znaczący wzrost liczby nowych inwestycji hotelowych. Hotele coraz powszechniej i chętniej realizowane są przez inwestorów indywidualnych, sieciowych oraz deweloperów. Uczestniczenie w procesach inwestycyjnych poprzez szacowanie wartości tego rodzaju inwestycji pozwoliło nam pozyskać doświadczenie i szeroką wiedzę w zakresie tego szczególnego segmentu rynku nieruchomości.

Dziś chcielibyśmy się z Państwem podzielić zebraną wiedzą poprzez prezentacjęjej w formie zagregowanego raportu, wzbogaconego o liczne wykresy i tabele. Przedstawiamy najistotniejsze informacje stanowiące podsumowanie aktualnej sytuacji na rynku hotelowym.

W pierwszej kolejności przyglądamy się aktualnej podaży hoteli i pokoi hotelowych w poszczególnych województwach i wybranych miastach Polski. Z uwagi na coraz większe zainteresowanie ze strony międzynarodowych sieci hotelowych, analizujemy proporcje pomiędzy liczbą funkcjonujących hoteli sieciowych i indywidualnych.
Prezentujemy najistotniejsze realizowane i planowane inwestycje hotelowe w podziale na hotele biznesowe, turystyczne oraz hotele w miastach regionalnych. Podajemy informacje o obłożeniu pokoi hotelowych oraz o aktualnych poziomach najważniejszych wskaźników finansowych dla tej branży.

Nasz raport wyróżniają zebrane w jednym miejscu i zaprezentowane w ujednolicony sposób informacje o najważniejszych transakcjach hotelami, które miały miejsce w okresie ostatnich dwóch lat. Nie zapominamy również o uzupełniającym tradycyjne hoteli – rynku condohoteli, który w ostatnich latach zyskał na popularności, zarówno ze strony deweloperów jak i indywidualnych inwestorów.
Na bazie przeprowadzonej analizy sytuacji na rynku hotelowym, bieżących trendów oraz uwarunkowań podejmujemy próbę prognozy dalszego rozwoju tego sektora nieruchomości w Polsce.
Życzymy Państwu miłej lektury. Gdyby mieli Państwo pytania lub byli zainteresowani uzyskaniem jeszcze bardziej szczegółowej analizy lub opracowania o innym zakresie, zapraszamy do kontaktu.”

Dariusz Książak
Prezes Emmerson Evaluation Sp. z o.o.

Raport Rynek hotelowy w Polsce 2017