Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Ambasadą Królestwa Tajlandii w Polsce zapraszają firmy sektora przetwórstwa rolno-spożywczego (technologie, urządzenia i maszyny, opakowania), bezpieczeństwa żywności oraz producentów artykułów spożywczych do udziału w MISJI handlowo-gospodarczej do Tajlandii, która odbędzie się w dniach: 28.05-01.06.2018.


Celem wydarzenia jest promocja polskich rozwiązań w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego (w tym technologie i maszyny) oraz prezentacja polskich artykułów spożywczych (mięso, artykuły mleczne, słodycze, zdrowa żywność, dodatki do żywności). Do uczestnictwa w tym wydarzeniu zapraszamy producentów, firmy, instytucje, ośrodki badawcze poszukujące partnerów biznesowych i instytucjonalnych w Tajlandii oraz Azji Południowo-Wschodniej.
Wg informacji przekazanych przez Ambasadę Tajlandii, strona tajska zainteresowana jest pozyskaniem nowych technologii i parku maszynowego dla sektora rolno-spożywczego, w tym również linii opakowań w związku z modernizacją tego sektora.

TAJLANDIA:
Jeden z prężniej rozwijających się krajów ASEAN-u, którego tempo wzrostu gospodarczego w 2017 r. kształtowało się na poziomie 4.0 %. Eksperci przewidują stabilny wzrost gospodarki tajskiej w perspektywie 5-10 lat. Obroty handlowe pomiędzy Polską a Tajlandią wynosiły w 2017 roku: 1.1 mld USD (wzrost o 18% w porównaniu z poprzednim rokiem). W polskim eksporcie dominowały wyroby przemysłu: chemicznego, następnie elektromaszynowego oraz artykuły rolno-spożywcze.
W ramach programu merytorycznego misji zostaną zorganizowane dla Państwa: spotkania B2B z partnerami tajskimi, rozmowy handlowe podczas Międzynarodowych Targów Spożywczych THAIFEX –World of ASIA FOOD 2018, spotkania i wizyty w instytucjach i agencjach rządowych związanych z sektorem rolno-spożywczym (dot. m.in. certyfikacji, uzyskania licencji weterynaryjnych, sanitarnych oraz innych związanych z dopuszczeniem produktów do rynku). Dla zainteresowanych proponujemy udział w seminariach branżowych, organizowanych w ramach targów TAJFEX, ewentualnie wizyty studyjne.

Przy przygotowaniu programu w Tajlandii, wsparcia i pomocy udzielą m.in.: Ambasada RP w Bangkoku, Ambasada Tajlandii w Polsce, Ministerstwo Handlu Tajlandii, Ministerstwo Rolnictwa oraz Thai Chamber of Commerce and Industry.
KIG w ramach misji poza programem merytorycznym zadba o opracowanie strony logistycznej tj.: zorganizuje przeloty, transfery na miejscu, zakwaterowanie.
SZACOWANY KOSZT MISJI WYNOSI: ok. 4960.00 PLN netto