Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

„W drodze na Szczyt Klimatyczny COP24 w Katowicach. Negocjacje klimatyczne w praktyce”

23 listopada g. 09:30 - 15:00

Za kilka tygodni Katowice staną się na kilkanaście dni miejscem najważniejszych globalnych dyskusji i negocjacji klimatycznych. 24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24) zgromadzi tysiące delegatów z całego świata, których zadaniem będzie wypracowanie zasad wdrożenia Porozumienia paryskiego i wyznaczenie kierunków polityki klimatycznej na następne dekady.

WARSZTATY „W drodze na Szczyt Klimatyczny COP24 w Katowicach. Negocjacje klimatyczne w praktyce”
Poznań, Concordia Design, 23 listopada 2018

Wyniki najnowszych badań po raz kolejny potwierdzają, że działalność człowieka ma negatywny wpływ na klimat i że jest on o wiele większy, niż dotychczas sądzono. Postępujący wzrost średniej temperatury Ziemi prowadzi między innymi do powstawania i nasilania się ekstremalnych zjawisk pogodowych, także w Polsce.

Nie czekajmy, aż będzie za późno na powstrzymanie niebezpiecznych dla naszego zdrowia i życia zmian klimatycznych! Zacznijmy rozmawiać i współpracować na rzecz ochrony klimatu już dziś!

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa wraz z Konsulatem Generalnym Niemiec we Wrocławiu oraz Partnerami zapraszają serdecznie na warsztaty w formie przygotowanej przez ekspertów gry negocjacyjnej, podczas której goście spotkania wcielą się w role uczestników Szczytu Klimatycznego i wezmą udział w symulowanych obradach mających na celu obniżenie emisji CO2 wystarczająco szybko i głęboko by zatrzymać wzrost globalnej średniej temperatury na bezpiecznym dla nas poziomie.

Warsztaty poprzedzone zostaną prezentacją wyników badań opublikowanych w najnowszym raporcie IPCC oraz dyskusją o wpływie zmian klimatycznych na zdrowie i życie człowieka. Pokażemy również dobre praktyki firm, które kierując się tzw. nową filozofią biznesu wdrażają najnowsze technologie służące ochronie klimatu oraz opowiemy o tym, jak przebiegają szczyty klimatyczne.

PROGRAM: 

9.30      Rejestracja uczestników

10.00    Powitanie

10.05    Punkt krytyczny – projekcja filmu

10.15    Wpływ zmian klimatycznych na zdrowie i życie człowieka – Patryk Białas, Stowarzyszenie BoMiasto

10.35    Nowe technologie w służbie ochrony klimatu

11.20    COP 24 w Katowicach. Instrukcja obsługi Szczytu Klimatycznego – Lidia Wojtal, Ekspertka ds. polityki klimatycznej,  negocjatorka w zespole polskiej delegacji na szczyty klimatyczne COP (2007-2017)

11.45    Przerwa kawowa

12.15     Symulacja negocjacji klimatycznych w oparciu o założenia Climate Interactive – dwie tury rozmów, w podziale na delegacje Unii Europejskiej, USA, Chin, Indii oraz innych państw rozwiniętych i innych rozwijających się. Sprawdzenie, jak podane stanowiska wpływają na ograniczenie wzrostu globalnej średniej temperatury za pomocą symulatora C-ROADS. Wprowadzenie i moderacja symulacji – Urszula Stefanowicz, Koalicja Klimatyczna, Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki, obserwatorka szczytów klimatycznych COP od 2008 roku

14:30         Lunch

Spotkanie jest bezpłatne. Obowiązuje rejestracja. Liczba miejsc ograniczona. Wysyłamy potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia. Aby zgłosić się na wydarzenie, wypełnij formularz on-line: ZAREJESTRUJ SIĘ 

W razie pytań, zapraszamy do kontaktu.

Zespół AHK Polska

Biuro Regionalne Poznań

tel. 61 227 54 95

E-mail: poznan@ahk.pl 

Szczegóły

Data:
23 listopada
Czas:
09:30 - 15:00