Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

KONFERENCJA RESTRUKTURYZACJA NAPRAWCZA – WYZWANIE DLA DORADCÓW

21 czerwca 2017

 

Półtora roku  obowiązywania Prawa restrukturyzacyjnego pozwala na wymianę pierwszych doświadczeń, analizę wniosków z postępowań oraz  ocenę szans i zagrożeń  rynku restrukturyzacji.  Nowe przepisy otworzyły przedsiębiorcom ścieżki wyjścia z kryzysu, dzięki którym dłużnicy mają szansę na naprawę przedsiębiorstwa, a wierzyciele na ściągnięcie przysługujących im należności.  W 2016 r liczba upadłości i restrukturyzacji wzrosła w stosunku do roku 2015, przy czym liczba samych upadłości zmalała. Świadczy to o tym, że ustawa działa.

21 czerwca 2017, Poznań

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Celem konferencji RESTRUKTURYZACJA NAPRAWCZA – WYZWANIE DLA DORADCÓW jest spojrzenie na biznes restrukturyzacyjny „od kuchni”, prezentacja najnowszych i skutecznych rozwiązań, dyskusja nad wybranymi narzędziami restrukturyzacyjnymi. Nasze spotkanie służy również promocji działań restrukturyzacyjnych i edukacji przedsiębiorców co do możliwości i warunków ich wykorzystania.

Szerokie grono prelegentów – praktyków i twórców Prawa restrukturyzacyjnego  – omówi biznesowe i prawne aspekty doradztwa restrukturyzacyjnego. W programie m.in.:

1/ Czy doradztwo restrukturyzacyjne jest opłacalnym biznesem?
2/ Aktualne trendy na rynku doradztwa restrukturyzacyjnego./dyskusja panelowa/
1/ Praktyka restrukturyzacji na przykładzie 4 postępowań. Czy funkcjonują prawidłowo?
2/  Plan restrukturyzacyjny
3/ Sprzedaż przedsiębiorstwa jako narzędzie restrukturyzacyjne (pre-pack, sanacja, upadłość)

Więcej informacji na temat konferencji oraz szczegółowy program znajduje się na stronie: www.akademiarestrukturyzacji.pl

 

Akademia Restrukturyzacji – wspólna inicjatywa firmy Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja S.A. oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Do jej najważniejszych zadań należą: propagowanie wiedzy na temat ustawy Prawo restrukturyzacyjne, opracowywanie i promowanie najlepszych praktyk restrukturyzacyjnych, integracja szeroko rozumianej branży, zachęcanie do dyskusji na temat perspektyw stojących przed wszystkimi uczestnikami rynku restrukturyzacyjnego. W ramach działalności Akademii Restrukturyzacji planowanych m.in. jest szereg wydarzeń takich jak konferencje, szkolenia, warsztaty, a także  współpraca z innymi podmiotami działającymi na rynku restrukturyzacji.

Broszura_Restrukturyzacja naprawcza 21062017

Szczegóły

Data:
21 czerwca 2017
Strona internetowa:
http://www.akademiarestrukturyzacji.pl

Miejsce

Wydział Prawa i Administracji UAM
Al. Niepodległości 4
Poznań,
+ Google Map