Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Wernisaż „LEKKOŚĆ TIULU I TRUD POINT”- Wielka Gratka dla Miłośników Malarstwa i Baletu!

12 kwietnia g. 18:00 - 21:00

Z ogromną przyjemnością zapraszamy na wernisaż wystawy warszawskiej Artystki Agaty Mikulskiej Sienkiewicz, dzięki której wnętrze V.A. Gallery Poland wypełni się poruszającymi wyobraźnię, tanecznymi obrazami i przemieni je w pasjonującą, majestatyczną opowieść o balecie, którą przeżywać będziemy przy brzmieniu muzyki.

Obrazy Agaty Mikulskiej niosą ogromny ładunek emocjonalny. „W cyklach Na scenie” i „Poza sceną”  zaprasza nas do świata życia wewnętrznego baleriny.  Interesujemy się jej losem i przeżywamy z nią emocje związane ze spektaklem.  Z jednej strony zwiewność i eteryczność, lekkość  tiulu z drugiej zaś tytaniczna praca wykonywana w dążeniu do perfekcji co okupione jest wyrzeczeniami, bólem i  tytułowym trudem point. Artystka pozostawia nam jednak margines swobodnej interpretacji swoich dzieł. Sztuka Agaty Mikulskiej może być odbierana wielopłaszczyznowo, co czyni ją kompletną, a kunszt artystyczny zapewnia doskonałe doznania estetyczne.

 

Agata Mikulska-Sienkiewicz, czyli „Dega w spódnicy” – artystka, malarka, urodzona w Puławach, absolwentka Historii Sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, obecnie mieszkająca i pracująca w Warszawie. Oprócz malarstwa fascynuje się baletem, czego daje wyraz w swej twórczości. Mimo młodego wieku, ma już na swym koncie kilka wystaw, a jej prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą: w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Litwie, Stanach Zjednoczonych….

 

Wystawa organizowana jest w ramach cyklu „Mariaż Sztuki z Biznesem”

Wernisaż 12. kwietnia 2018, godzina 18.00, Sala Multiroom, Metalmex, ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo

 

Kurator wystawy: Violetta Kowalczyk

ORGANIZATORZY: V.A. Gallery Poland, Metalmex, Stowarzyszenie Metal Merge, QESA

Szczegóły

Data:
12 kwietnia
Czas:
18:00 - 21:00