Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Seminarium „Cudzoziemcy na wielkopolskim rynku pracy”

22 marca 2018

Wojewoda Wielkopolski i Dyrektor Urzędu Statystycznego w Poznaniu zapraszają na seminarium z okazji
100-lecia Głównego Urzędu Statystycznego „Cudzoziemcy na wielkopolskim rynku pracy”, które odbędzie się 22 marca br., w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

 

Według szacunków w 2016 r. w samym tylko województwie wielkopolskim pracowało ponad 100 tysięcy osób z niepolskim obywatelstwem, co stanowiło ok. 10% populacji cudzoziemców zasilających krajowy rynek pracy.

Zjawisko migracji zarobkowych do Polski się nasila i stanowi coraz większe wyzwanie dla organów administracji rządowej i samorządu terytorialnego.

Dotyczy to nie tylko samej rejestracji pobytu, zgłoszenia zatrudnienia cudzoziemców, czy uzyskania pozwolenia na pracę obywateli krajów spoza europejskiego wspólnego rynku, ale także kontroli warunków pracy i płacy, obsługi świadczeń społecznych, opieki zdrowotnej, nauki języka polskiego i edukacji szkolnej dzieci migrantów.

Organizatorzy mają nadzieję, że seminarium stanie się przede wszystkim forum dyskusji nad konsekwencjami zjawiska migracji zarobkowych cudzoziemców z punktu widzenia organów administracji rządowej
i samorządowej.

Będzie to także okazja do podsumowania wniosków z badań dotyczących migracji zarobkowej cudzoziemców do Polski po Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Cudzoziemcy na krajowym rynku pracy”, która odbędzie się 15–16 marca br., na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

 

Uczestnictwo w seminarium jest bezpłatne. Każdy z uczestników rejestruje się osobiście.

Liczba miejsc ograniczona. O rejestracji uczestnictwa decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia (formularz elektroniczny dostępny na stronie seminarium) należy przesyłać do 2 marca 2018 r.
na adres: m.ancan@stat.gov.pl

Więcej informacji na stronie http://poznan.stat.gov.pl/seminaria-i-konferencje/seminarium-cudzoziemcy-na-wielkopolskim-rynku-pracy/ lub pod numerem telefonu: 61 27-98-325 (Magdalena Ancan)

Szczegóły

Data:
22 marca 2018