Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Szkolenie pt. Analiza Technicznych Kosztów Wytworzenia – LUQAM

14 listopada 2018 g. 10:00 - 15:00

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie otwarte z zakresu analizy technicznych kosztów wytworzenia. Wiedza wyniesiona ze szkolenia pozwoli zweryfikować potencjalne obszary do doskonalenia i wyznaczyć straty pieniężne, występujące w procesie. Umożliwi to optymalizację kosztów produkcji.


DATA: 14.11.18r., w godz. 10:00-15:00
MIEJSCE: Siedziba WIPH, ul. Św. Marcin 24, lok. 402, 61-805 Poznań

Prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 12 listopada br. na adres: wiph@wiph.pl
W celu poprawnej rejestracji prosimy o wpisanie w tytule maila: „spotkanie LUQAM” oraz o podanie następujących danych w treści wiadomości: imię i nazwisko, e-mail, nr telefonu, nazwa firmy, stanowisko i/lub wstawienie sygnatury e-mail z tymi danymi.

 

Program

Moduł OPTYMALIZACJA
1. Optymalizacja procesów – najczęściej stosowane trendy w optymalizacji procesów produkcyjnych i usługowych, skuteczność poszczególnych podejść oraz kluczowe elementy i narzędzia wdrażane w różnych typach działalności. Krótkie omówienie stosowanych narzędzi– wskazanie potrzeby i celu wdrożenia (5S, Wskaźniki, SMED, TPM, standaryzacja pracy, Kanban, VSM).
2. Skuteczność optymalizacji – czynniki decydujące o sukcesach optymalizacji oraz najczęściej popełniane błędy.

Moduł OPTYMALIZACJA i KOSZTY
1. Prezentacja narzędzia stosowanego przez LUQAM do optymalizacji procesów z wykorzystaniem VSM i TKW – kroki mapowania, główne aspekty.
2. Przykłady mapowań.
3. Stan docelowy – określenie działań do zrealizowania oraz wskazanie potencjału w oszczędnościach kosztów.

PROWADZĄCY
Jarosław Machnik – Trener oraz konsultant w zakresie optymalizacji w LUQAM. Wykładowca na studiach podyplomowych Zarządzanie Produkcją w Praktyce. Swoje doświadczenie zdobywał na rożnych stanowiskach w różnych branżach, od żywności po przemysł przetwórstwa tworzyw sztucznych. Pełnił funkcje Szefa zespołu optymalizacyjnego, Kierownika procesu czy Koordynatora projektów Lean Production. W ramach obowiązków zajmował się koordynacją procesów produkcji zgodnie z filozofią Lean Manufacturing, a także prowadził liczne szkolenia z zakresu Lean.

Szczegóły

Data:
14 listopada 2018
Czas:
10:00 - 15:00