Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Wielkopolska Izba Budownictwa – Konferencja

10 stycznia g. 10:00 - 15:00

W imieniu rady i zarządu Wielkopolskiej Izby Budownictwa zapraszamy Państwa do udziału w konferencji, podczas której pan Artur Soboń sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju przedstawi dwa tematy:

  • ustawa o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów,
  • program MIESZKANIE PLUS w Wielkopolsce.

Konferencja odbędzie się 10 stycznia 2019 r. (czwartek), w sali konferencyjnej w biurowcu OMEGA, Poznań ul. Dąbrowskiego 79A, początek o g. 10.00.

Ustawa o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów wprowadza znaczące zmiany dla dotychczasowych użytkowników wieczystych tych nieruchomości. Wiąże się z nią wiele wątpliwości, wiele spraw wymaga wyjaśnienia. Dlatego też Izba postanowiła zorganizować konferencję, podczas której będzie można u źródła wyjaśnić wątpliwości. Należy podkreślić, że projekt ustawy przygotowany w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, w opinii klubu parlamentarnego PiS „wpisuje się w rządowy projekt MIESZKANIE PLUS. Jego celem jest wspieranie i rozwijanie budownictwa na wynajem dla osób, których nie stać na własność mieszkaniową.” Dlatego też w programie konferencji umieszczono drugi temat program MIESZKANIE PLUS w Wielkopolsce.

Dlatego prosimy  o zgłaszanie uczestnictwa w konferencji na adres prezes@wib.com.pl

 

Szczegóły

Data:
10 stycznia
Czas:
10:00 - 15:00