Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

XI edycja Forum Gospodarczego Metropolii Poznań

22 maja 2018 g. 09:00 - 17:00

„Regionalna współpraca a gospodarka przyszłości” – to główny temat tegorocznej edycji Forum Gospodarczego Metropolii Poznań. Wydarzenie odbędzie się 22 maja 2018 r. w Centrum Dystrybucyjnym Volkswagen Group Polska w Komornikach. To największa regionalna konferencja gospodarcza skierowana do przedsiębiorców oraz przedstawicieli władz samorządowych.

Wydarzenie podzielone będzie na trzy główne panele tematyczne – każdy poprzedzony krótkimi wykładami i zakończony dyskusją. Temat pierwszego to „Miasto, metropolia, województwo – współpraca kontra stagnacja”. Wstępem do tego panelu będzie wystąpienie analityka gospodarczego, który przedstawi mechanizmy rządzące pułapką średniego rozwoju, a także mocne i słabe strony Metropolii Poznań w tym właśnie kontekście. W trakcie panelu dyskusyjnego padną między innymi takie pytania: Jak rozwijać współpracę, by pobudzać rozwój nowoczesnej gospodarki? Czy zagrożenie stagnacją w Metropolii jest realne? W jaki sposób odpowiadać na globalne trendy i wykorzystywać regionalne atuty? Czy wielkopolska tradycja pracy organicznej to pomoc czy przeszkoda w drodze do dynamicznego rozwoju nowoczesnych przedsiębiorstw? Jak utrzymać harmonię rozwoju między wszystkimi członkami Metropolii?

Automatyzacja, cyfryzacja i gospodarka 4.0 – inwestycje w gospodarkę przyszłości” – to tytuł drugiego planowanego panelu tematycznego. Ważne zagadnienie w tej części to „gospodarka 4.0”, czyli inteligentne łańcuchy wytwarzania, które łączą dostawców, producentów, odbiorców i konsumentów, a także maszyny pracujące w sieciach. To jeden z globalnych trendów gospodarczych, który z powodzeniem rozwija się między innymi w obszarach metropolitalnych w Niemczech. Jakie warunki trzeba tworzyć, by tego typu rozwiązania z powodzeniem wdrażane były w naszym regionie? Jaki jest stan, bariery i możliwości cyfryzacji przedsiębiorstw, a także jak skutecznie zachęcać firmy z sektora MŚP do inwestycji w nowe technologie? To tylko niektóre zagadnienia, które pojawią się w trakcie tego panelu. Wśród jego aktywnych uczestników znajdą się eksperci zajmujący się skutecznym wdrażaniem procesów automatyzacyjnych w przedsiębiorstwach, a także przedstawiciele firm, które mogą się pochwalić skutecznymi inwestycjami w tym zakresie.

Ostatni panel, zatytułowany „Zacznij zmianę od kultury – kultury organizacji”, poświęcony będzie najnowszym trendom w zarządzaniu. Wśród nich między innymi: turkusowe organizacje (charakteryzujące się między innymi brakiem hierarchii wewnętrznej i klasycznego systemu motywacyjnego), rola kobiet w organizacjach, a także skuteczny storytelling w procesie budowania wizerunku nowoczesnego pracodawcy. Czy rezygnacja z wewnętrznej hierarchii i „samozarządzanie” to rozwiązanie dla przedsiębiorstw Metropolii Poznań? Czy to tylko nowa moda, czy realny trend w rozwoju przedsiębiorstw przyszłości? Dodatkowym punktem tej części spotkania będą warsztaty dotyczące „turkusu” prowadzone przez firmę Marco.

Szczegółowy program wydarzenia, informacje organizacyjne, profile prelegentów oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie internetowej http://www.forumgospodarcze.com/

Szczegóły

Data:
22 maja 2018
Czas:
09:00 - 17:00