Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Bezpłatne webinarium: „Fundusze Europejskie dla MŚP”

15 września 2021 g. 12:00 - 13:00

W dobie wszechobecnej i ciągle rozwijającej się technologii bardzo ważne jest, aby firmy podążały z duchem czasu. Zaktualizuj swój biznes pozyskując Bony na cyfryzację. Zapisz się na bezpłatne webinarium i dowiedz się o planowanych dotacjach dla przedsiębiorstw w nowej perspektywie finansowej.

BONY NA CYFRYZACJĘ


Termin: 15 września, godzina 12:00 – 13:00

Temat webinaru: Fundusze Europejskie dla MŚP. Bony na cyfryzację. Planowane dotacje dla przedsiębiorstw w nowej perspektywie finansowej.

Rejestracja → prosimy przesyłać zgłoszenia na adres e-mail: rekrutacja@wiph.plw temacie wiadomości prosimy wpisać „Webinar Fundusze Europejskie dla MŚP”
oraz podać następujące informacje: imię i nazwisko, stanowisko, firma, telefon, adres e-mail do kontaktu.

Link zostanie przesłany do Państwa dzień przed spotkaniem.


Zakres tematyczny:

  1. Wprowadzenie
  2. Założenia konkursu PARP – Wsparcie MŚP w zakresie wykorzystania technologii cyfrowych i dostosowania modelu działalności w zakresie cyfryzacji do zmian na rynku w wyniku pandemii koronawirusa.
  3. Warunki uzyskania dofinansowania – koszty kwalifikowane, kwoty dotacji, termin składania wniosków
  4. Kryteria oceny projektów
  5. Nowa perspektywa – nowe możliwości dla MŚP
  6. Założenia nowego programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki
  7. Pytania i odpowiedzi

Prelegenci z ramienia WANIR:

 

Agata Bryzgalska – ekspertka merytoryczna z ramienia Wielkopolskiej Akademii Nauki i Rozwoju

Przez ostatnie 20 lat zawodowo zajmowała się programami UE i realizacją projektów dotowanych ze środków UE. W latach 2007-2010 zajmowała stanowisko Dyrektora ds. Programów UE w Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie, a wcześniej w latach 2003-2007 Kierownika Regionalnej Instytucji Finansującej odpowiedzialnej za udzielanie dotacji przedsiębiorcom na terenie woj. wielkopolskiego. Pełnione funkcje – asesor ds. przedsiębiorczości dla Wielkopolskiego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego, akredytowany trener Regionalnego Ośrodka ds. EFS, ekspert PARP ds. Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013, ekspert ds. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, przedstawiciel woj. wielkopolskiego w Radzie Koordynacyjnej KSU, członek Wielkopolskiego Komitetu Monitorującego Kontrakt Wojewódzki, członek zespołu ds. opracowania Strategii Rozwoju Województwa Wielkopolskiego, ekspert w badaniu „Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2007-2013 oraz potrzeby regionu (…) dla perspektywy finansowej 2014-2020”, ekspert gospodarczy NCBiR ds. oceny wniosków o dofinansowanie projektów B+R składanych w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, członek grupy roboczej ds. inteligentnych specjalizacji Wielkopolski. Autorka i kierownik projektów w licznych projektach finansowanych ze środków UE, z WRPO, POIG, POIR, PROW i innych. Konsultantka, zajmująca się doradztwem w zakresie pozyskiwania finansowania dla projektów rozwojowych.

 

Beata Wieliczko – ekspertka merytoryczna z ramienia Wielkopolskiej Akademii Nauki i Rozwoju

Przez ponad 18 lat zawodowo zajmuje się programami UE i realizacją projektów dofinansowanych ze środków UE. W latach 2001-2005 pracowała jako Starszy Specjalista w Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie, zajmując się pracą w komisjach oceniających wnioski o dofinansowanie wielkopolskich MSP, nadzorowaniem realizacji i rozliczaniem projektów, zaś od roku 2005 do 2009 pełniła funkcję Kierownika Zespołu ds. Przedsiębiorstw, kierując pracami Komisji oceniających, a także doradztwem funduszowym dla przedsiębiorstw i instytucji. Jest członkiem grup roboczych ds. Regionalnych Inteligentnych Specjalizacji woj. wielkopolskiego. W latach 2007-2011 była wykładowcą Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu (przedmiot „Fundusze UE”, „Zarządzanie projektem europejskim”). Od roku 2010 jest wykładowcą Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie (przedmioty: „Przedsiębiorczość”, „Fundusze UE dla samorządów”, „Zarządzanie projektami UE”). Autorka i kierownik projektów w licznych projektach finansowanych ze środków UE, z WRPO, POIG, POIR, PROW i innych. Konsultantka, zajmująca się doradztwem w zakresie pozyskiwania finansowania dla projektów rozwojowych.

 

Krzysztof Kucz – Wiceprezes Wielkopolskiej Akademii Nauki i Rozwoju

Współzałożyciel oraz wiceprezes Wielkopolskiej Akademii Nauki i Rozwoju, która od 17 lat aktywnie wspiera rozwój polskich samorządów, poprzez pozyskiwanie dotacji i wdrażanie projektów finansowych ze środków europejskich i krajowych, tworzenie dokumentów strategicznych, działalność szkoleniową i doradczą. Od początku pracy zawodowej związany z funduszami europejskimi. Autor wniosków aplikacyjnych, koordynator projektów, doradca, ekspert, członek zespołów odpowiedzialnych za tworzenie strategii rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. W ramach dotychczasowej działalności Wielkopolska Akademia Nauki i Rozwoju pozyskała dla Jednostek Samorządu Terytorialnego ponad pół miliard złotych ze środków EFS oraz programów krajowych w ramach ponad 750 skutecznie przygotowanych projektów, przygotowała 52 strategie rozwoju polskich gmin, miast i powiatów a także liczne programy rewitalizacji, raporty o stanie gmin i inne dokumenty strategiczne. Wdrażane projekty były wielokrotnie stawiane jako wzór dobrych praktyk.

Szczegóły

Data:
15 września 2021
Czas:
12:00 - 13:00