fot. Krzysztof Sobkowski

W Międzychodzie powstał nowy Oddział Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej!

Z inicjatywy Prezydenta Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Poznaniu Wojciecha Kruka
oraz Burmistrza Międzychodu Krzysztofa Wolnego, przedsiębiorcy z całego powiatu międzychodzkiego 12 czerwca 2019 roku powołali Międzychodzki Oddział Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Spotkanie otworzyli Prezydent WIPH Wojciech Kruk oraz Burmistrz Międzychodu Krzysztof Wolny. Przedsiębiorcy mieli okazję zapoznać się z tematem mediacji gospodarczych, o których opowiedziała Agnieszka Lisek, Prezes Polskiego Centrum Mediacji Oddział w Poznaniu. Następnie przydatne informacje o Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej przybliżył Krzysztof Babij, Główny Specjalista KSSSE.

Na koniec spotkania ukonstytuował się Zarząd Oddziału. Przewodniczącą Oddziału wybrano Martę Derfert. Zastępcami zostali Agata Minkwitz i Bogdan Królik. Sekretarzem wybrano Olafa Makiewicza, a skarbnikiem Andrzeja Ponińskiego. Wybrano również członków komisji rewizyjnej, w której zasiądą Zbigniew Kubisiak, Szymon Prokopczuk i Wojciech Danielczak.

Międzychodzki Oddział jest drugim, tuż po gnieźnieńskim, oddziałem Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Terenem działania Oddziału będzie Województwo Wielkopolskie oraz Lubuskie. Inicjatywa spotkała się z aprobatą przedsiębiorców i lokalnych władz samorządowych. Nowy Oddział zapowiedział już pierwszą konferencję dla pracodawców, na której zostaną poruszone tematy związane z problemami rynku pracy, braku rąk do pracy oraz pozyskiwaniu funduszy unijnych przez przedsiębiorców.

 

 

Jestem dumny, że w Międzychodzie powstał Oddział WIP-H. Pragnę podziękować Panu Prezydentowi Krukowi oraz Prezydium Izby za wszelką pomoc i wsparcie tych działań. Oddział ten, zlokalizowany na styku województw stanie się ogniwem łączącym przedsiębiorców z Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej. Inicjatywa ta wesprze dynamikę rozwoju istniejących przedsiębiorstw i dodatkowo wpłynie na powstawanie nowych firm.  Oddział stanie się z pewnością ważnym elementem życia społecznego i gospodarczego jako podmiot opiniotwórczy (i twórczy) dla rozwoju Międzychodu i całego regionu.

Krzysztof Wolny
Burmistrz Międzychodu

 

Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa już od kilkudziesięciu lat realizuje strategie, które służą budowie silnego samorządu gospodarczego. Powstanie na terenie Powiatu Międzychodzkiego Oddziału Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej  jest dla nas wyróżnieniem, a jednocześnie świadectwem o  dobrze funkcjonujących podmiotach gospodarczych, którym zależy na jeszcze lepszej organizacji. Cieszy mnie ogromnie fakt, że to właśnie u nas powstał drugi w Wielkopolsce Oddział WIPH.  Wierzę, że stanie się on wsparciem dla naszych firm, ale także okaże się mieć ogromne znaczenie dla rozwoju wielkopolskiej przedsiębiorczości. Jestem przekonany, że dobrze funkcjonujący Oddział będzie nie tylko wsparciem dla naszych przedsiębiorców, wzmacniając mocno lokalny rynek pracy, ale także stanie się odznaką prestiżu dzięki integracji środowiska biznesowego.

Starosta Międzychodzki
Rafał Litke

KONTAKT

Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa
Oddział Międzychód

 

Tadeusz Wienke
Kierownik Referatu Promocji i Kultury
Urząd Miasta i Gminy w Międzychodzie

tel.: 95 748 81 18
kom.: 607 099 626
mail: t.wienke@wiph.pl

adres: ul. Marszałka Piłsudskiego 2, 64-400 Międzychód