Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„ALLUSION – ILLUSION”

9 marca 2023 g. 18:00 - 21:00

Wernisaż paryskiej wystawy prac tercetu twórców – Zofii Błażko, utytułowanej malarki konwencji Art déco; uznanego w świecie, nagrodzonego rekordową ilością nagród w konkursach międzynarodowych grafika Pawła Kuczyńskiego i nie mniej znanego i uznanego rzeźbiarza Norberta Sarneckiego.

ALLUSION – ILLUSION

WIOSENNY POWIEW SZTUKI POLSKIEJ NA PARYSKICH SALONACH!

A wszystko to w centrum sztuki 59 Rivoli położonym w samych sercu Paryża – 500 metrów od Musée du Louvre i 1200 m od Centre Pompido . 59 Rivoli jest trzecim, najchętniej odwiedzanym centrum sztuki nowoczesnej w Paryżu.

Zofia Błażko – „Jedna z najciekawszych polskich malarek młodego pokolenia. Precyzyjna kreska oraz zachwycająca lekkość kontrastu nie pozwalają oderwać wzroku od jej portretów nawiązujących do barwnego stylu Art Deco.”

Mimo młodego wieku ma już na swym koncie sporo sukcesów – między innymi jako pierwsza Polka w historii zaprojektowała i zrealizowała dekorację sześciopiętrowej fasady budynku, który stanowi kolebkę artystyczną bohemy współczesnego Paryża na 59 rue de Rivoli. W dorobku ma już kilka znaczących wystaw- Londyn, St. Petersburg, Tirana, Dakar, Pekin.

Paweł Kuczyński –  znakomity, uznany w świecie rysownik, ilustrator i satyryk, uhonorowany rekordową ilością nagród w konkursach międzynarodowych – dotąd 160.

Artysta o niezwykłej wrażliwości, specjalizujący się w ilustracjach, które ironicznie i ostro odwołują się do społecznych, ekonomicznych i politycznych kwestii. Jego prace wywołują refleksje i prowokują do rozważań o problemach współczesnego świata – stereotypach, nierównościach, uprzedzeniach, przemocy, propagandzie – i o kierunku, w którym zmierza ludzkość.

Autor wielu wystaw zbiorowych na całym świecie -Serbia, Słowacja, Bułgaria, Belgia, Portugalia, Kuba, Włochy, Litwa, Szwecja, Emiraty Arabskie….. Na stałe współpracujący z wydawnictwami w Europie, Azji i Ameryce.

Norbert Sarnecki –  znany i utytułowany Mistrz formy przestrzennej, dla którego rzeźba jest życiową pasją. Używając tradycyjnych technik rzeźbiarskich i figuracji stara się pokazywać, że sztuka nie musi straszyć widza potworem o imieniu: Kondycja Człowieka w Postmodernistycznym Świecie.

Artysta ma w dorobku dziesiątki rzeźb, posągów i statuetek, które nie tylko cieszą oko i serce, ale też bez awangardowego zacietrzewienia, niejako mimochodem w magiczny sposób zachęcają do refleksji. Uczestnik licznych wystaw krajowych i zagranicznych – Niemcy, Portugalia, Hiszpania, Dania, Szwecja, Chiny…i laureat wielu nagród – ostatnia to nagroda Satyrykonu za rzeźbę „Porwanie Europy”.

 

Wernisaż:  9 marca 2023, godzina 18.00, 59 Rue de Rivioli, 75001 Paris

Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk

ORGANIZATORZY: V.A. Gallery Poland

PARTNERZY WYDARZENIA: Stowarzyszenie Metal Merge

 

V.A.Gallery Poland to synonim kreatywności to miejsce prezentacji, promocji i sprzedaży, ale – co ważne i wyjątkowe – też edukacji.

Od 2011 roku tworzymy nowe, nietypowe spojrzenie na promocję sztuki.

Prezentujemy ofertę nie tylko w przestrzeni wirtualnej, ale równocześnie stanowimy realny i ceniony salon kulturalny. Konsekwentnie realizujemy misję uwrażliwiania odbiorców na polską sztukę współczesną, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Mając ambicję, by nie robić tego w oparciu o tradycyjne i znane powszechnie formy prezentacji artystów i ich dorobku, nieustannie poszukujemy nowych form upowszechniania sztuki. Znajduje to odzwierciedlenie w licznych inicjatywach: cykl spotkań „Mariaż sztuki z biznesem”, projekty……….. https://www.va-gallery.pl/

Natalia Majchrzak
PR Manager, Biuro Prasowe

V.A. Gallery Poland

mobile: +48 511 101 200

e-mail: office@vagallery.pl

Szczegóły

Data:
9 marca 2023
Czas:
18:00 - 21:00

Organizator

V.A. Gallery Poland
Telefon:
48 509 920 616
Email:
v.kowalczyk@gmail.com
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/7051798271602244

Miejsce

59 rue de Rivoli, Paris
59 rue de Rivoli
Paris, 75001 France
+ Google Map