Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dzień włoski w V.A.Gallery

3 czerwca g. 18:00 - 20:00

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Dariuszem Żejmo, którego twórczość zostanie zaprezentowana podczas wystawy „Bella Italia – dlaczego malarz podróżuje?”

Wernisaż: 3 czerwca 2022 r. Godz. 18:00.

 

Dariusz Żejmo – miłośnik włoskich klimatów, które Artysta z lubością przenosi na płótno- zaprasza Nas w podróż do tego przepełnionego zabytkami i przepięknymi krajobrazami, spowitego gorącym powietrzem i cudowną wodą kraju z życzliwymi ludźmi, znakomitą kuchnią i dobrym winem.

Wystawa „Bella Italia- dlaczego malarz podróżuje?” odbywa się w ramach Dnia Włoskiego w V.A.Gallery Poland pod patronatem Repuliki Włoskiej

Poza podziwianiem prac Dariusza Żejmo, w tym dniu będzie okazja do poznania tajników i smaków tego cudownego kraju.

 

O ARTYŚCIE

Artysta interdyscyplinarny – malarz, ilustrator, grafik, projektant. Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Członek VISUAL ARTISTS IRELAND. Uczestnik wielu wystaw w Polsce i za granicą /Irlandia, Niemcy, Szwajcaria. Włochy/, mający na swym koncie liczne nagrody. Jego twórczość cieszy się ogromnym uznaniem i zdobywa aplauz nie tylko w Polsce.

„Malarstwo Dariusza Żejmo jest przykładem autentycznej radości tworzenia. Artysta jest nie tylko znakomitym obserwatorem, ale też z niesłychaną swobodą porusza się w dowolnej konwencji malarskiej. W niektórych jego obrazach możemy dostrzec echa sztuki średniowiecznej i renesansowej, w innych ewidentne „ślady” impresjonizmu, a w jeszcze innych niesłychaną precyzję cechującą hiperrealizm.”

 

TERMIN I MIEJSCE WYDARZENIA

Piątek, 3 czerwca 2022, godzina 18.00, Sala Multiroom, ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo

Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk

Wstęp bezpłatny Zapraszamy!

 

ORGANIZATOR

V.A.Gallery Poland to synonim kreatywności to miejsce prezentacji, promocji i sprzedaży, ale – co ważne i wyjątkowe – też edukacji.

Prezentuje ofertę nie tylko w przestrzeni wirtualnej, ale równocześnie stanowi realny i ceniony salon kulturalny.

Konsekwentnie realizuje misję uwrażliwiania odbiorców na polską sztukę współczesną, zarówno w kraju, jak i zagranicą. https://www.va-gallery.pl/

   

Wystawa odbywa się w ramach cyklu „Mariaż sztuki z biznesem” i jest jednym z wydarzeń sezonu artystycznego w V.A. Gallery Poland. To kolejny rok spotkań ze znakomitą polską sztuką współczesną.

STOWARZYSZENIE METAL MERGE powstało by wspierać działalność artystyczną i przy pomocy sztuki konsolidować środowisko biznesowe.

Szczegóły

Data:
3 czerwca
Czas:
18:00 - 20:00

Organizator

V.A. Gallery

Miejsce

Metalmex, MultiRoom
Wierzbowa 162
Wysogotowo, Przeźmierowo, wielkopolskie 62-081 Polska
+ Google Map