Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Giuseppe Verdi SIMON BOCCANEGRA wykonanie koncertowe

14 czerwca 2023 g. 19:00 - 21:00

Giuseppe Verdi SIMON BOCCANEGRA wykonanie koncertowe
w partii tytułowej ARTUR RUCIŃSKI,
Dyrygent Marco Guidarini

14 czerwca 2023 roku, o godz. 19.00 / Aula Uniwersytecka w Poznaniu

Opera w Auli w wyjątkowym wydaniu! Najważniejszy koncert sezonu 2022/2023. Po raz pierwszy w historii Teatru Wielkiego koncertowa prezentacja opery Verdiego Simon Boccanegra. W partii tytułowej wystąpi zaliczany do grona najwybitniejszych barytonów na świecie – Artur Ruciński. Artysta gościł w poznańskim Teatrze Wielkim ostatnio w 2016 roku, tuż po owacyjnie przyjętym debiucie w nowojorskiej Metropolitan Opera. Tym razem przyjedzie do Poznania pomiędzy występami w teatrze w Palermo i Arena di Verona. Artyście w partii Amelii, nieślubnej córki byłego korsarza, partnerować będzie Iwona Sobotka.

Ponury pałac dożów w Genui trawią polityczne intrygi. Pod rządami dawnego korsarza – Simona Boccanegry – rada dożów rozprawia się z oponentami. Na prowincji ukrywa się dawny przeciwnik Simona – Fiesco, który sprawuje pieczę nad przybraną córką – Amelią. Dziewczyna łudząco przypomina ukochaną Boccanegry, zmarłą przeszło dwadzieścia lat temu…

Giuseppe Verdi pisał w jednym z listów, że partia Simona Boccanegry jest „tysiąc razy trudniejsza” niż Rigoletto. My nieśmiało napomykamy, że równie wspaniale zabrzmią pozostali artyści.

 

Bilety: https://opera.poznan.pl/Ad/simon-boccanegra-verdi

Szczegóły

Data:
14 czerwca 2023
Czas:
19:00 - 21:00
Strona internetowa:
https://opera.poznan.pl/Ad/simon-boccanegra-verdi

Miejsce

Aula Uniwersytecka
Wieniawskiego 1
Poznań, wielkopolskie 60-702 Poland
+ Google Map