Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

INCOTERMS® 2020 – najnowsza wersja

10 października 2023 g. 09:00 - 15:00

Zapraszamy na szkolenie online: „Jak rozumieć i stosować zawarte w najnowszym opracowaniu międzynarodowe reguły handlowe?”


REJESTRACJA

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail: rekrutacja@wiph.pl

WAŻNE

 • BILETY: 600 zł brutto, 450 zł brutto dla firm zrzeszonych w WIPH.
 • Aby rejestracja przebiegła pomyślnie, w temacie wiadomości prosimy wpisać „Incoterms” oraz podać następujące informacje: imię i nazwisko, stanowisko, firma, telefon, adres e-mail do kontaktu.
 • Po zgłoszeniu każdy uczestnik otrzyma fakturę.

INFORMACJE

Szkolenie skierowane jest do menedżerów, specjalistów, handlowców oraz wszystkich zainteresowanych tematyką handlu zagranicznego odbędzie się 10.10.2023 w g. 9:00-15:00.

Szkolenie będzie prowadzone online w formie „na żywo”, uczestnicy mogą przygotować własne pytania, które należy przesłać pocztą do 5.10.2023 na adres: a.cicha@wiph.pl

Po szkoleniu uczestnik będzie potrafił dokonać wyboru prawidłowej reguły Incoterms®, z uwzględnieniem specyfiki towaru i gałęzi transportu w kontraktach eksportowych i importowych. Pozwoli to na uniknięcie wielu kosztownych błędów i bezkonfliktową realizację transakcji handlowej.

Program

Start g.9:00

 1. Warunki dostaw INCOTERMS®2020 – wprowadzenie, pojęcia podstawowe
 2. Podstawowe zmiany w wersji INCOTERMS®2020 w porównaniu z wersją INCOTERMS®2010
 3. Omówienie formuł handlowych – jak je stosować prawidłowo:  zalecenia i przeciwskazania
 4. Reguły dla wszystkich środków i gałęzi transportu
 5. Reguły dla transportu morskiego i wodnego śródlądowego
 6. Przewóz własnymi środkami transportu w FCA, DAP, DPU i DDP
 7. Ubezpieczenie towaru w drodze w Incoterms® . Różne poziomy ochrony ubezpieczeniowej w CIP (ICC A) i CIF (ICC C)
 8. TOP10 czyli najczęściej popełniane błędy przy stosowaniu Warunków Handlowych INCOTERMS®
 9. Kiedy stosować daną formułę INCOTERMS®, przykłady praktyczne
 10. Podsumowanie (dyskusja podsumowująca, pytania, odpowiedzi).

Zakończenie: g. 15:00

Przerwy

Zaplanowano dwie przerwy:

10:30 – 10:50

12:20 – 12:50

Prowadzący

Janetta Sałek,

absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na kierunku Zarządzanie i Marketing. Ukończyła studia podyplomowe Przygotowanie i Zarządzanie projektami UE prowadzone przez Stowarzyszenie Inicjatyw Menedżerskich Instytut Biznesu oraz Studium Prawa Europejskiego w Warszawie pod naukowym i dydaktycznym patronatem Wyższej Szkoły Studiów Międzynarodowych w Łodzi. Absolwentka podyplomowego Studium Biznesu Międzynarodowego na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Ukończyła również podyplomowe Studium z Zakresu Zarządzania w Organizacjach Pozarządowych w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

Doświadczenie zdobyła jako dyrektor i doradca Polskiej Izby Gospodarczej Importerów, Eksporterów i Kooperacji w Poznaniu, współpracując z instytucjami środowiska gospodarczego całego województwa wielkopolskiego, a także prowadząc szkolenia i usługi profesjonalnego doradztwa biznesowego dla przedsiębiorstw, m.in. realizując programy PARP, współpracując z miastem Poznań. Właściciel firmy Consulting Coaching Business (CCB), członek Zarządu I dyrektor marketingu w EVER Sp. z o.o..

Posiada doświadczenie w dziedzinie handlu zagranicznego obejmujące m.in. transakcje w handlu zagranicznym, handel międzynarodowy, prawo międzynarodowe, negocjacje handlowe, cło i podatki w eksporcie, finansowanie handlu zagranicznego, ryzyko w handlu zagranicznym, współpraca z partnerami handlowymi i pośrednikami na rynkach zagranicznych. Tworzyła strategie rozwoju eksportu dla firm w ramach programu PAIH „Polskie Mosty Technologiczne”.

Świadczyła usługi konsultingowe z zakresu strategii rozwoju przedsiębiorstw, w tym na potrzeby pozyskiwania dofinansowań unijnych. Jest twórcą biznes planów dla przedsiębiorstw, analiz marketingowych, analiz rynkowych, raportów finansowych, rozliczeń projektów unijnych od strony finansowej i merytorycznej. Jest ekspertem z zakresu wprowadzania produktów i firm na rynki zagraniczne tj. pozyskiwania zagranicznych kontrahentów dla klientów krajowych, tworzenia strategii rozwoju przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych, tworzenia strategii finansowania działań na rynkach zagranicznych, tworzenia planów rozwoju eksportu.


Incoterms 2020
Incoterms 2020

Szczegóły

Data:
10 października 2023
Czas:
09:00 - 15:00