Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Misja gospodarcza do Nigerii

30 marca 2023 g. 08:00 - 17:00

W ramach realizacji wydarzeń promocyjnych na rynkach Afryki zapraszamy Państwa do udziału w

misji gospodarczej do Nigerii w dniach 29 maja – 2 czerwca 2023

organizowanej przez Krajową Izbę Gospodarczą.

W programie misji przewidziane są m.in.: Forum Biznesu Nigeria-Polska w Lagos, spotkania indywidualne B2B z wyselekcjonowanymi partnerami ze strony nigeryjskiej zgodnie z zainteresowaniem polskich firm, spotkania networkingowe z udziałem lokalnych instytucji, biznesu i ekspertów rynkowych, wizyty studyjne w wybranych firmach i organizacjach nigeryjskich zgodnie z zakresem branżowym reprezentowanym przez  uczestników misji.

Celem misji jest:

  • rozpoznanie możliwości współpracy na rynku nigeryjskim, w tym w następujących branżach: rolno-spożywczej, w tym technologii dla rolnictwa (mechanizacja rolnictwa) oraz przemyśle spożywczym (produkty i technologie przetwórstwa spożywczego), w branży zielonych technologii (produkty, sprzęt, technologie) i energetycznej (linie przesyłowe i infrastruktura energetyczna, dostawy części, nadzór, consulting), budowlanej, jak również w innych sektorach zgłoszonych przez polskie firmy uczestniczące w misji.
  • prezentacja polskiej oferty produktowej, technologicznej i eksportowej
  • zapewnienie możliwości nawiązania kontaktów z partnerami z Nigerii oraz poznanie specyfiki działania na rynku nigeryjskim.

Ważnym warunkiem odniesienia sukcesu w Nigerii jest posiadanie wiarygodnego i dobrze pozycjonowanego biznesowo i politycznie partnera miejscowego. Przy selekcji i zapraszaniu potencjalnych biznesowych partnerów na spotkania w ramach przygotowywanego programu misji będziemy współpracować z lokalnymi izbami gospodarczymi – partnerami KIG w Nigerii,  oraz Biurem ZBH w Lagos.

Partnerami wydarzenia są: Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Lagos oraz lokalne organizacje partnerskie KIG : Lagos Chamber of Commerce and Industry i Nigerian Association of Chambers of Commerce, Industry, Mines and Agriculture przy wsparciu Ambasady RP w Abudży i Ambasady Nigerii w Warszawie.

Nigeria z ludnością ponad 200 mln i powierzchnią 923,768 km kw., jest największą gospodarką w Afryce zachodniej i drugą największą na kontynencie. Podstawą gospodarki kraju jest  rolnictwo i wydobycie surowców. Nigeria posiada drugie w Afryce, po Libii i dziesiąte na świecie złoża ropy. Dysponuje również znacznymi ilościami surowców naturalnych, w tym surowców krytycznych,  które są potrzebne do przeprowadzenia zielonej transformacji. Według prognoz Międzynarodowego Funduszu Walutowego przewidywany wzrost PKB będzie na poziomie 3,2 % w 2023 roku, wobec 3 % w 2022 roku.

Nigeria z młodą, aktywną populacją z silnymi przedsiębiorczymi postawami oraz z jedną z najważniejszych w Afryce metropolii, Lagos, uznawaną za „afrykańską stolicę start-upów”, ściąga aktualnie wiele zagranicznych  inwestycji w różnych branżach. Kraj jest świeżo po wyborach prezydenckich, które wygrał przedstawiciel rządzącej dotychczas partii, były gubernator Lagos, największego miasta Nigerii.                      

 


  • Zainteresowanych udziałem w misji do Nigerii prosimy o wstępną rejestrację do dnia 5 kwietnia 2023  ZAREJESTRUJ SIĘ
  • Po otrzymaniu zgłoszeń przekażemy Państwu dalsze szczegółowe informacje organizacyjno-kosztowe oraz zaproszenie do udziału w spotkaniu informacyjnym dla zainteresowanych udziałem w misji do Nigerii , które planujemy w I połowie kwietnia br.  w formule online.
  • Podczas spotkania zostaną przekazane Państwu aktualne informacje dot. rynku nigeryjskiego, perspektyw współpracy oraz informacje nt. przygotowywanego programu misji.
  • Z uwagi na harmonogram przygotowań, o ostateczne decyzje nt. udziału w misji poprosimy najpóźniej do 12 kwietnia 2023.

 

Kontakt:

Agnieszka Salamończyk    
tel.: 22 630 97 73
e-mail: asalamonczyk@kig.pl

Elżbieta Wojtas
tel.: 22 630 97 52
e-mail: ewojtas@kig.pl

Szczegóły

Data:
30 marca 2023
Czas:
08:00 - 17:00