Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Szkolenie: Prawo konkurencji z perspektywy przedsiębiorców

29 maja g. 10:00 - 11:00

Miniony rok przyniósł kilka istotnych zmian w obszarze prawa konkurencji.


Wprowadzono m.in. mechanizmy prawne, które wpływają na zakres publicznoprawnej odpowiedzialności przedsiębiorców…

oraz osób fizycznych zarządzających przedsiębiorstwem za naruszenie prawa konkurencji.

W tym za naruszenia dokonane w ramach grupy kapitałowej. Tymczasem świadomość tych zmian wśród przedsiębiorców nadal nie jest pełna, co powoduje pomijanie związanych z nimi ryzyk w wewnętrznych procesach zarządzania ryzykiem prawnym i biznesowym.

Jak powszechnie wiadomo Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów od lat przejawia dużą aktywność w obszarze prawa konkurencji. Aktualnie UOKiK zapowiada m.in. dalsze działania w celu ograniczenia zatorów płatniczych zwłaszcza w sektorach priorytetowych dla organu, tj. branży budowlanej, handlowej oraz usługowej, a także ograniczenia antykonkurencyjnych porozumień oraz poprawy warunków funkcjonowania rynku rolno-spożywczego.


AGENDA

Aby przybliżyć Państwu powyższą tematykę prawa konkurencji, zapraszamy na webinarium, podczas którego ekspertka z kancelarii WPW Wołczek Proksa & Wspólnicy – radca prawny Małgorzata Szczotka-Kida odpowie na pytania:

  • Jak ubiegłoroczna nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów wpływa na odpowiedzialność za naruszenie prawa konkurencji w grupie kapitałowej?
  • Czy menadżerowie spółki – matki mogą obronić się przed odpowiedzialnością za naruszenie prawa konkurencji dokonane przez spółkę zależną?
  • Jakie nowe uprawnienia i obowiązki ma przedsiębiorca / zatrudnione przez przedsiębiorcę osoby w związku z kontrolą, przeszukaniem oraz prowadzonymi przez organ postępowaniami?
  • Jakie wnioski można wyciągnąć z decyzji Prezesa UOKiK wydanych w 2023 r.?
  • Co czeka przedsiębiorców w obszarze prawa konkurencji w 2024 r.?

REJESTRACJA

Webinarium odbędzie się 29 maja 2024 r. w godzinach 10:00 – 11:00 za pośrednictwem platformy ClickMeeting.

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Udział w webinarium jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Zaproszenie kierujemy w szczególności do prawników wewnętrznych w przedsiębiorstwach, przedstawicieli departamentów compliance, członków zarządu oraz kadry zarządzającej.


Zaproszenie na webinarium_Prawo konkurencji z perspektywy przedsiębiorców – podsumowanie najważniejszych zmian i planów na 2024 r.

Szczegóły

Data:
29 maja
Czas:
10:00 - 11:00