Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wernisaż Fikcja i Rzeczywistość – Dariusz Miliński, Grzegorz Pawłowski

13 września 2018 g. 18:00 - 23:30

Wydarzenie otwiera JESIENNO – ZIMOWY SEZON ARTYSTYCZNY w V.A. Gallery Poland i rozpoczyna kolejny rok spotkań ze znakomitą polską sztuką współczesną w ramach salonu kulturalnego i cyklu „Mariaż Sztuki z Biznesem”.

DARIUSZ MILIŃSKI – Dariusz Miliński
Zbuntowany, niesamowicie charyzmatyczny i utytułowany Twórca – malarz, poeta, aktor, inspirator, prowokator i filozof. „Jestem z innej bajki” – mówi sam o sobie.
Założyciel grupy artystycznej „Pławna 9”, twórca Zamku Legend Śląskich, Muzeum Przesiedleńców i Arki Noego.
Niestrudzony animator kultury. Artysta zdobył uprawnienia Ministerstwa Kultury i Sztuki. Ma w swoim dorobku ponad 250 wystaw indywidualnych i trudną do zliczenia ilość wystaw zbiorowych m.in. w Polsce, Niemczech, Francji, Belgii, USA…. oraz mnóstwo nagród i wyróżnień. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych i państwowych w kraju i zagranicą.

GRZEGORZ „SIWY” PAWŁOWSKI Grzegorz Siwy Pawłowski
„Od dziecka doszukiwałem się osobliwych kształtów w naturze. Życie w górach zawsze przysparzało inspiracji. Gra skojarzeń z czasem przekształciła się w czyny. Tworzenie form z kamienia i drewna wyniknęło naturalnie. Te właśnie surowce otaczały mnie od zawsze. Po czasie zacząłem też rzeźbić w metalu. W 2009 roku zbudowałem swoją pracownię, która przez lata rozrosła się na potrzeby konstruowania większych form. Jedną z nich jest 7 metrowy „Duch Gór” zespawany ze stali, który zamieszkał w Karpaczu jak, i wiele innych wielkogabarytowych rzeźb z drewna, metalu i skały. Chętnie tworzę też machiny rodem ze świata fantazji -BathtubeChooper, Machinę do zbierania korzenia mandragory, Łódź podwodną.

Wernisaż 13 września 2018, godzina 18.00, Sala Multiroom, Metalmex – akcesoria meblowe, ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo

Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk

ORGANIZATORZY: V.A. Gallery Poland, Metalmex – akcesoria meblowe, Stowarzyszenie Metal Merge

Szczegóły

Data:
13 września 2018
Czas:
18:00 - 23:30