Zakończyła się XX edycja programu promującego etykę w biznesie „Przedsiębiorstwo Fair Play”, któremu Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa udzieliła patronatu. Laureatów certyfikacji i zdobywców nagród zaprezentowano 24 listopada podczas uroczystej gali w warszawskim EXPO XXI.

„Przedsiębiorstwo Fair Play” to certyfikat, który już od 20 lat wzmacnia wizerunek polskich przedsiębiorstw oraz buduje zaufanie do firm, ułatwiając nawiązywanie współpracy z partnerami biznesowymi, organizacjami społeczności lokalnej i regionalnej oraz innymi jednostkami. Współcześni przedsiębiorcy coraz większą wagę przywiązują do terminowości, przejrzystych umów, wysokiej jakości, dobrej atmosfery i bezpiecznych warunków pracy. Społecznie odpowiedzialny biznes, który stał się trendem wśród firm, to przede wszystkim etyczne postępowanie na co dzień w relacjach z pracownikami, klientami i kontrahentami. Takie wartości promuje Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym”– organizator programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”, we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą.

 

Z województwa wielkopolskiego nagrodzonych zostało ponad 60 firm!
Laureaci będący członkami WIPH:

  • DOM WYDAWNICZY „REBIS” Sp.  z o.o., Poznań – 18-krotny Laureat Programu
  • NOVOL Sp. z o.o., Komorniki – 18-krotny Laureat Programu
  • Centrum Finansowo Doradcze FINexpert Sp. z o.o., Gniezno – 3-krotny  Laureat Programu
Tytuł Honorowy Ambasador Fair Play w Biznesie „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2017 otrzymał między innymi:
  1. Pan Wojciech Kruk, Prezydent – Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa

 

Uroczyste wręczenie certyfikatów i nagród odbyło się 24 listopada w specjalnie zaaranżowanych wnętrzach EXPO XXI w Warszawie. Udział w wydarzeniu oprócz wszystkich Laureatów wzięli m.in. Barbara Dolniak, Wicemarszałek Sejmu RP, Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej oraz przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych. List gratulacyjny od prezydenta Andrzeja Dudy odczytał Zdzisław Sokal, doradca w Kancelarii Prezydenta. Galę poprowadził dziennikarz znany z wielu programów TVP – Jacek Kurowski. Po części oficjalnej Galę uświetnił występ gwiazdy wieczoru – zespół Feel.

 

Więcej zdjęć jest dostępnych pod linkiem: http://przedsiebiorstwo.fairplay.pl/galeria-zdjec-gala-2017,1,przed_gala_20_lat_razem.html
Lista Laureatów na: http://przedsiebiorstwo.fairplay.pl/laureaci-przedsiebiorstwo-fairplay2017.html