Został zapamiętany jako osoba w pełni zaangażowana w prace Izby, w którą zawsze wkładał serce oraz całą swoją wiedzę i doświadczenie. Pan Prezydent do każdego człowieka podchodził z dużą empatią i życzliwością. Nigdy nie opuszczało go poczucie humoru. W imieniu wszystkich przedsiębiorców zrzeszonych w Wielkopolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej dziękujemy za współpracę oraz wspólne projekty i niezapomniane rozmowy.

Włodzimierz Kolat od 2005 roku pełnił funkcję Prezydenta Wielkopolskiej Izby Turystycznej. Przedsiębiorca w branży turystycznej, od zawsze związany z turystyką. W 1991 roku założył własne przedsiębiorstwo transportowe, obsługując głównie przewozy międzynarodowe. Od 1992 roku został członkiem założycielem Wielkopolskiej Izby Turystycznej. Nagrodzon licznymi odznaczeniami m.in: Odznaką Zasłużony dla Województwa Wielkopolskiego oraz Odznaką Zasłużony dla Turystyki.

Msza święta pogrzebowa za śp. Włodzimierza Kolata odbędzie się w czwartek 27 sierpnia o godz. 9:30 w Kościele pw. Chrystusa Sługi w Poznaniu przy ul. Palacza 7. Ceremonia pogrzebowa zostanie odprawiona na cmentarzu Górczynskim przy ul. Ściegiennego 35 ok. godz. 11:00