Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Local Trends – Europejskie Forum Samorządowe

17 października - 18 października

W dniach 17-18 października w Poznań Congress Center odbędzie się III edycja Local Trends. Forum gromadzi samorządowców z polski i zagranicy oraz przedstawicieli biznesu i nauki.


Rejestracja trwa

III edycja Local Trends – Europejskie Forum Samorządowe odbędzie się w dniach 17-18 października w Poznań Congress Center. Rejestracja na wydarzenie odbywa się przez stronę internetową: https://localtrends.pl/

Aktywny udział w wydarzeniu to doskonała okazja, do nawiązania współpracy, promocji realizowanych inwestycji i zaprezentowania oferty.

Forum gromadzi samorządowców z polski i zagranicy oraz przedstawicieli biznesu i nauki.


Nowa forma kooperacji lokalnej

„Po XXV latach reformy ustrojowej – o nową formę kooperacji lokalnej” – to hasło przewodnie trzeciej edycji wydarzenia. 18 lipca 1998 r. Sejm RP przyjął ustawę o nowym podziale administracyjnym Polski. Z 25-letniej historii rozwoju samorządności, szczególnie ostatnie lata przyniosły wiele zmian związanych m.in. z transformacją energetyczną, migracjami ludności czy ograniczeniem dochodów własnych. Jesienią w Poznań Congress Center spotkają się prezydenci, burmistrzowie, wójtowie, sołtysi i marszałkowie, aby wypracować wspólne stanowiska i podzielić się sprawdzonymi rozwiązaniami.

Samorząd, będący w stanie realizować oczekiwania mieszkańców, jest podstawą sprawnie funkcjonującego państwa. To 25-lecie jest dobrą okazją by ocenić dorobek województw, powiatów i gmin oraz rozmawiać o najważniejszych kwestiach, które wymagają naszej jedności, współpracy i odpowiedzialnego partnerstwa. Ważne, byśmy w roku poprzedzającym wybory samorządowe,  spotkali się w Poznaniu i wyznaczyli nasze cele na kolejne lata – podkreśla, Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, który zasiada w Radzie Programowej Local Trends.


Agenda

W programie III edycji Local Trends – Europejskiego Forum Samorządowego znajdzie się kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych. Poruszone zostaną tematy związane z zieloną transformacją, cyberbezpieczeństwem, poprawą jakości usług publicznych, w tym transportu miejskiego czy wykorzystaniem technologii w integracji społeczeństwa. Nie zabraknie tematów związanych m.in. z kategoryzacją gmin w nowym systemie finansowania jednostek samorządu terytorialnego. W ramach wydarzenia odbędzie się także Kongres Regionów oraz Forum Rozwoju Miast, podczas którego goście z Polski i zagranicy podzielą się dobrymi praktykami w zakresie rozwiązań sprzyjających dobrostanowi mieszkańców.

– Local Trends to bardzo ważna inicjatywa, a to jak jest potrzebna – najlepiej obrazuje wysoka frekwencja. Zachęcam do udziału szczególnie przedstawicieli biznesu. Europejskie Forum Samorządowe to doskonała okazja do zaprezentowania technologii, które mogą poprawić jakość życia w miastach i gminach – dodaje Tomasz Kobierski, Prezes Zarządu Grupy MTP, organizatora wydarzenia.


Local Trends – Europejskie Forum Samorządowe

Local Trends to projekt, którego celem jest wzmocnienie głosu gmin, miast, powiatów i województw w dyskusji o rozwoju społeczno-gospodarczym jednostek samorządu terytorialnego oraz kraju. Inicjatorami Local Trends są Centrum Myśli Strategicznych i Grupa MTP we współpracy z partnerami strategicznymi. Nad jakością merytoryczną wydarzeń czuwa Rada Programowa składająca się z kilkudziesięciu ekspertów – przedstawicieli administracji państwowej, samorządów, biznesu oraz nauki.


Organizatorzy

Organizatorzy: Grupa MTP, Fundacja Centrum Myśli Strategicznych

Gospodarze: Miasto Poznań,  Miasto Sopot

Partnerzy Strategiczni: Samorząd Województwa Pomorskiego, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miasto Sopot, Miasto Poznań, Unia Metropolii Polskich, Związek Miast Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP, Związek Powiatów Polskich oraz Związek Województw RP

Partner Główny: SGB Bank

Partnerzy: Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu

Partnerzy Merytoryczni: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Partnerzy Instytucjonalni: Krajowa Izba Gospodarcza, Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Pracodawcy Pomorza, Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej, Stowarzyszenie Prezydentów Miast Polskich, Unia Miasteczek Polskich, Związek Gmin Pomorskich, Związek Miast i Gmin Morskich


#DołączDoDebaty

LOCAL TRENDS www

LOCAL TRENDS fb

LOCAL TRENDS li


"<yoastmark

"<yoastmark

"<yoastmark

Szczegóły

Start:
17 października
Koniec:
18 października