Warta Poznań, najstarszy klub piłkarski w mieście, została członkiem Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej na mocy umowy podpisanej w środę w siedzibie nowego Partnera Klubu. Współpraca ma polegać na wspieraniu przedsiębiorczości, zasad sportowej rywalizacji, promowania społecznej i biznesowej integracji wokół sportu oraz ochrony środowiska naturalnego.

Warta Poznań, podobnie jak i Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa, od zawsze są głęboko osadzone w poznańskich realiach. Zarówno Warta, jak i Izba kultywują tradycje i przywiązują dużą wagę do naszych najlepszych wielkopolskich cech. Jest to dla nas bardzo ważne. Jestem pod wrażeniem ostatnich osiągnięć Klubu, piłkarzy, zarządu i wszystkich, którzy pracowali na ten sukces – mówi Wojciech Kruk, Prezydent Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. – Powiązanie najlepszych tradycji sportu z biznesem, ekologią i budowanie sukcesu w oparciu o społeczną odpowiedzialność biznesu pozwala wierzyć, że klub dopiero rozpoczyna nowy rozdział w polskiej piłce. Jako Izba chcielibyśmy wspierać Klub w propagowaniu tych idei, służyć swoją radą i doświadczeniem w integracji środowisk chcących łączyć swoje przedsiębiorstwa ze wspieraniem sportu. Sądzę, że w tym zakresie możemy wspólnie wiele dokonać.

Dzięki zawartemu porozumieniu Warta Poznań S.A. dołącza do Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej i staje się jej członkiem. Klub będzie mógł korzystać ze wsparcia, zdobywać nową wiedzę, wymieniać się doświadczeniami i budować relacje z firmami skupionymi w Izbie. Niektóre z tych działań będą realizowane przy okazji meczów piłkarzy Warty Poznań, piątej drużyny PKO PB Ekstraklasy w sezonie 2020/21.

Warta Poznań od początku swojego istnienia jest bardzo mocno związana z miastem i Wielkopolską. Nie chcemy tego zmieniać. Wręcz przeciwnie, będziemy realizowali nasze projekty z myślą o Poznaniu i całym regionie. Bardzo cieszymy się z nawiązania relacji z Wielkopolską Izbą Przemysłowo-Handlową. Widzimy duży potencjał w rozpoczętej właśnie współpracy – mówi Bartosz Wolny, wiceprezes Warty Poznań S.A. – Podpisana właśnie umowa pozwoli nam realizować szereg projektów zarówno typowo biznesowych, jak i tych związanych ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Liczymy na to, że nasz poznański, wielkopolski styl organicznej pracy, naszą ambicję i skuteczność zostaną dostrzeżone przez firmy zaangażowane w sprawy miasta i województwa. Wierzymy w to, że #WARTOwspółpracować.

Współpraca z Wielkopolską Izbą Przemysłowo-Handlową przewiduje m.in. podejmowanie wspólnych działań na rzecz zwiększenia lokalnej społeczności na zagadnienia związane z ochroną środowiska naturalnego, popularyzowanie zdrowego trybu życia, walkę z wykluczeniami oraz wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami.