Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

I Wielkopolski Kongres Gospodarczy już we wrześniu! POZNAŃ 17.09.2018

17 września g. 09:00 - 17:00

Wielkopolska gospodarka należy do najsilniejszych w kraju, jednak dobra koniunktura nie odwraca uwagi przedsiębiorców i samorządów od pojawiających się na horyzoncie potencjalnych możliwości, zagrożeń i wyzwań. Dlatego narodziła się idea organizacji wydarzenia, pełniącego rolę platformy dla możliwie najszerszej wymiany doświadczeń – Wielkopolskiego Kongresu Gospodarczego. Jego pierwsza edycja odbędzie się już 17 września 2018 r. w Poznaniu oraz 18 września 2018 r. w Pile.

I Wielkopolski Kongres Gospodarczy to wydarzenie organizowane z inicjatywy przedsiębiorców oraz dla przedsiębiorców. Jego celem jest dyskusja na temat konkurencyjnego i innowacyjnego rozwoju wielkopolskiej gospodarki, a także przygotowanie praktycznych rekomendacji w każdym z poruszonych obszarów tematycznych.

Kongres składać będzie się z wykładów i paneli dyskusyjnych, podczas których wystąpią doświadczeni specjaliści będący prelegentami na najważniejszych lokalnych i ogólnokrajowych wydarzeniach gospodarczych. Jednocześnie są to osoby odpowiedzialne za budowanie regionalnych strategii rozwoju oraz współpracę podmiotów funkcjonujących w obrębie lokalnych rynków.

Tematyka paneli to odzwierciedlenie realnych potrzeb zgłaszanych przez wielkopolskich przedsiębiorców. Wystąpienia i dyskusje zostaną poświęcone korzyściom, wyzwaniom i możliwościom stojącym przed lokalnymi firmami – między innymi w zakresie rynku pracy, dostosowania modelu działania do nowoczesnych trendów i rozwiązań gospodarczych, a także ekspansji zagranicznej.

Istotą programu Kongresu jest wskazanie obszarów, w których wspólne działania przyniosą pozytywne rezultaty, nie tylko dla przedsiębiorców działających w danym regionie, lecz także dla jego społeczności. Stworzenie platformy wymiany doświadczeń ma charakter długoterminowy. Konsekwentne budowanie relacji ma na celu wyznaczyć perspektywy rozwoju i tworzyć sposoby, by utrzymać go na dynamicznym poziomie.

Inicjatorem spotkania jest Wielkopolska Rada Trzydziestu powołana przy Samorządzie Województwa Wielkopolskiego, w której skład wchodzi 30 przedstawicieli organizacji gospodarczych z Wielkopolski.

Kongres odbędzie się 17 września w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego przy al. Niepodległości 34 w Poznaniu oraz 18 września w DPS Gabionen sp. z o.o. znajdującej się przy ul. Strefowej 9 w Pomorskiej SSE Podstrefie w Pile.

Formularz rejestracyjny, szczegółowy program, informacje organizacyjne oraz profile prelegentów dostępne są na stronie internetowej www.wielkopolskikongres.pl.

I Wielkopolski Kongres Gospodarczy
Wielkopolski Kongres Gospodarczy Poznań – Piła

Szczegóły

Data:
17 września
Czas:
09:00 - 17:00
Tagi wydarzenia:
, , , ,
Strona internetowa:
http://www.wielkopolskikongres.pl

Miejsce

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Al. Niepodległości 34
Poznań, wielkopolskie 61-714 Polska
+ Google Map