Zachęcamy do zapoznania się z materiałem filmowym, podsumowującym działania V.A. Gallery Poland, działającej dzięki niewyczerpanym siłom i kreatywności Violetty Kowalczyk – v-ce prezes PPHU METALMEX sp. j..

Koniec roku to czas podsumowań i analiz. Dla V.A.Gallery Poland mijający 2023 rok z pewnością stanowi powód do dumy i będziemy go wspominać jako czas kreatywnych przedsięwzięć i pozytywnych emocji.

Przygotowaliśmy dla Was i przeżyliśmy wspólnie 7 wydarzeń artystycznych. Niewątpliwie najbardziej spektakularnym, była zorganizowana w marcu tego roku w Centrum Sztuki Nowoczesnej 59 Rivoli w Paryżu – wystawa „Allusion – Illusion”. Miło Nam, że właśnie tu w artystycznej stolicy świata, gdzie rodziły się nowe prądy w sztuce, gdzie żyli i tworzyli Wielcy tegoż świata, mogliśmy zaprezentować twórczość trójki wybitnych polskich artystów- Zofii Błażko, Pawła Kuczyńskiego i Norberta Sarneckiego.

Pozostałe wydarzenia, które organizowaliśmy w ramach cyklu i salonu kulturalnego „Mariaż sztuki z Biznesem” to: pełna humoru „Randka ze Sztuką”, „Energia Emocji” z Marcinem Mikołajczakiem, „Wytańczyć Ogień” z Renatą Brzozowska, „Design w Paragrafach” z Anią Begier, ale też pierwsza edycja projektu „No Art No Design” z pracownią projektową Kasi Orwat oraz zamykająca ten rok wystawa „Człowiek we Wszechświecie” z Darią Wiercioch, będąca 85 spotkaniem w ramach tegoż cyklu.

Za Nami dwunasty rok działalności wystawienniczej, w którym poza prezentacją, promocją i sprzedażą, prowadziliśmy też dalszą działalność edukacyjną. Powstały kolejne odcinki cyklu „Sekrety Wielkiego Pędzla”.

Cieszymy się z naszych osiągnięć, z tego, że tak licznie Nas odwiedzacie i wspieracie w naszych projektach. Do zobaczenia w przyszłym roku!