7 grudnia br. odbędzie się druga edycja warsztatu poświęconego rozwojowi pomysłów na projekty do programu Erasmus +.

Wydarzenie organizowane jest przez Europejską Sieć Regionów na rzecz Badań i Innowacji (ERRIN), do której od 2016 r. należy Wielkopolska. Inicjatywa powstała w ubiegłym roku i organizowana jest w ramach grupy roboczej Nauka i edukacja na rzecz społeczeństwa funkcjonującej w ramach sieci ERRIN w prace nad wydarzeniem zaangażowane jest Biuro Wielkopolski w Brukseli.  

 

Czym jest inicjatywa Project Development Workshop (PDW) ?

Warsztat PDW stanowi doskonałą okazję dla uczestników do nawiązania współpracy z instytucjami, organizacjami społeczeństwa obywatelskiego oraz podmiotami związanymi z szkolnictwem wyższym i szkoleniami, w zakresie tworzenia konsorcjów projektowych oraz przygotowywania zgłoszeń konkursowych do naborów przeprowadzanych w ramach Akcji 2 programu Erasmus + dot. wyższej edukacji i innowacji szkoleniowych. Tegoroczny warsztat odbędzie się w trybie zdalnym.

Tegoroczna edycja PDW ogniskować się będzie na temacie wspierania doskonałości w kształceniu oraz szkoleniach na rzecz dwojakiej transformacji (transformacja cyfrowa oraz transformacja ekologiczna). Można zgłaszać pomysły dot. powyższego tematu na projekty związane z dwoma zaproszeniami do kluczowych akcji:

Czytaj więcej…

 

Biuro Informacyjne

WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO
W BRUKSELI