We wtorkowe popołudnie, w siedzibie WIPH gościliśmy Ambasadora Meksyku w Polsce, pana Juan Sandoval Mendiolea.

Pan Ambasador spotkał się z Prezydentem WIPH, panem Wojciechem Krukiem oraz przedsiębiorcami z Wielkopolski, wystąpił on z prezentacją na temat meksykańskiej gospodarki, która stoi przemysłem motoryzacyjnym (4 miejsce na świecie pod względem ilości produkowanych rocznie pojazdów). Wiele wskazuje na to, że globalne koncerny, które uciekają z Chin, przenoszą w dużej mierze swoje zakłady i produkcję właśnie do Meksyku.
Celem wizyty ambasadora było m.in. zachęcenie polskich przedsiębiorców do  zwiększenia obrotów oraz inwestycji między Meksykiem a Polską. Obecni na spotkaniu wielkopolscy przedsiębiorcy mieli możliwość bezpośredniej rozmowy i zadawania pytań, na które pan ambasador chętnie i rzeczowo odpowiadał.

Wśród gości znaleźli się przedstawiciele następujących firm: Autojet, produkującej urządzenia autorskie, odpowiadające na indywidualne potrzeby klienta, m.in. linie produkcyjne, etykieciarki, linie umożliwiające  robotyzację i automatyzację produkcji, AZ FRAME, zajmującej się tworzeniem systemów monitorowania danych, a dokładniej katalogowaniem, modelowaniem, identyfikacją źródeł danych i budową systemu umożliwiającego monitorowanie systemowe wydajności, a także bezpieczeństwo danych . ACE GLASS producenta szkła oraz gotowych wyrobów ze szkła do zastosowań budowlanych, BIOFARM Sp. z o.o., producenta leków, suplementów, a także kosmetyków, Red Sea Zone, polską szkołę kitesurfingu, oferującą treningi oraz kursy dla instruktorów w egzotycznych destynacjach.

W spotkaniu wziął udział również Konsul Honorowy Meksyku, pan Władysław Szebiotko.

Ambasador Meksyku w Polsce, Pan Juan Sandoval, serdecznie zaprasza polskie firmy do wzięcia udziału w Misji Gospodarczej do Meksyku.

 

Link: PAIH | Misja gospodarcza do Meksyku

 

3 lipca 2023

Misja Gospodarcza do Meksyku

Polska Agencja Inwestycji i Handlu wraz z Ambasadą RP w Meksyku i Ambasadą Meksyku w Polsce zapraszają polskie firmy do udziału w misji gospodarczej do Meksyku, która odbędzie się w dniach 3-7 lipca 2023 r. Zaproszenie jest w szczególności kierowanie do firm z sektora motoryzacyjnego, elektromobilności, aeronautycznego i maszyn produkcyjnych.

 


Celem misji jest prezentacja polskiej oferty produktowej, technologicznej i eksportowej oraz nawiązanie kontaktów z partnerami z Meksyku. W programie wydarzenia przewidziane są spotkania z instytucjami państwowymi i lokalnymi kontrahentami z Mexico City, Puebla, Querétaro i San Luis Potosí.

Udział w misji gwarantuje m.in.:

  • Networking powitalny z udziałem Ambasadorów Macieja Ziętara i Juana Sandoval Mendiolea.
  • Spotkania z instytucjami państwowymi w Mexico City, Puebli, Querétaro i San Luis Potosí.
  • Spotkania B2B z sektorem prywatnym (ok. 4-5 spotkań dla każdego uczestnika i dodatkowe spotkania B2B w innych stanach Meksyku).
  • Uczestnictwo w sesji plenarnej z udziałem Ministra ds. Handlu Zagranicznego, Ministerstwo Gospodarki w Meksyku.
  • Biznesowy Networking z udziałem przedstawicieli instytucji państwowych i lokalnych kontrahentów zainteresowanych współpracą z polskimi spółkami.
  • Wizyty w klastrach i zakładach produkcyjnych w stanach Puebla, Querétaro i San Luis Potosí.

Koszty logistycznej, tj.: spedycja towarów i materiałów reklamowych, ubezpieczenie osób i produktów, noclegów, wyżywienia itd. pokrywa przedsiębiorca.

Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem formularza rejestracyjnego do 26 maja 2023 r.

Szczegółowych informacji na temat wydarzenia i rekrutacji udziela: