KLM zwiększa liczbę lotów. Nowe połączenia do Las Vegas i Miami od 7 grudnia.

W związku z ogłoszonym ostatnio złagodzeniem przepisów wjazdowych do Stanów Zjednoczonych, Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM podjęły decyzję u uruchomieniu dodatkowych lotów do miast w USA.  Przewoźnik podjął decyzję o rozpoczęciu połączeń do Las Vegas i Miami od 7 grudnia 2021.

Aktualnie KLM utrzymuje połączenia do 7 miast na terenie Stanów Zjednoczonych: Atlanty, Chicago, Houston, Nowego Jorku, Los Angeles, San Francisco, Waszyngtonu oraz do Detroit i Bostonu w code-share z Delta Airlines. Szczegółowe przepisy wjazdowe do USA można sprawdzić na stronie https://klm.traveldoc.aero/.

Władze Stanów Zjednoczonych ogłosiły, że od początku listopada b.r. zezwolą na wjazd  wszystkim w pełni zaszczepionym podróżnym z krajów Unii Europejskiej oraz  Wielkiej Brytanii. W konsekwencji rząd holenderski podjął  decyzję o wycofaniu wcześniej obowiązujących przepisów dotyczących kwarantanny dla zaszczepionych podróżnych przylatujących ze Stanów Zjednoczonych.  Wcześniej ze względu na te przepisy, KLM był zmuszony do anulacji lotów.

Złagodzenie ograniczeń przyspieszyło decyzję przewoźnika o rozpoczęciu połączeń do Las Vegas i Miami od 7 grudnia 2021. Pasażerowie KLM z biletami na podróż do wspomnianych miast mogą kontaktować się z linią w celu bezpłatnej zmiany rezerwacji na  bezpośrednie loty (przez Amsterdam).

Oferta lotów do Las Vegas i Miami będzie wyglądać następująco:

Miami

Nr rejsu trasa loty w dni Odlot / przylot
KL0627 Amsterdam-Miami wtorek/piątek/niedziela 10:20-14:20
KL0628 Miami-Amsterdam wtorek/piątek/niedziela 16:30-06:50*

Las Vegas

Nr rejsu trasa loty w dni Odlot / przylot
KL0635 Amsterdam-Las Vegas wtorek/czwartek/niedziela 12:35-14:10
KL0636 Las Vegas-Amsterdam wtorek/czwartek/niedziela 15:59-10:50*

*lądowanie kolejnego dnia

Zimowa oferta KLM wzbogaci się o takie kierunki jak: Cancun (Meksyk), Port of Spain (Trynidad i Tobago), Bridgetown (Barbados) i Mombasa (Kenia).

Strategia KLM dotycząca siatki połączeń

Odbudowa globalnej siatki  połączeń jest bardzo ważnym elementem strategii KLM, który odgrywa kluczową rolę w wychodzeniu z kryzysu spowodowanego przez Covid-19. Od początku pandemii holenderska linia starała się utrzymać jak najwięcej tras, umożliwiając klientom odbywanie niezbędnych podróży oraz transport towarów (w tym szczepionek i  środków medycznych).  Obrana taktyka sprawdziła się podczas pandemii, a teraz – wraz ze znoszeniem obostrzeń wjazdowych przez kolejne kraje – KLM może bezzwłocznie reagować zwiększeniem oferowania na poszczególnych trasach.

Aktualnie KLM utrzymuje połączenia do 7 miast na terenie Stanów Zjednoczonych: Atlanty, Chicago, Houston, Nowego Jorku, Los Angeles, San Francisco, Waszyngtonu oraz do Detroit i Bostonu w code-share z Delta Airlines.

Linia zapowiedziała też, że będzie nadal zabiegać o większą spójność polityki dotyczącej ograniczeń podróży.

Podróże w rygorze sanitarnym, elastyczne bilety i wysokie noty od klientów

KLM dokłada wszelkich starań, aby zapewnić swoim pasażerom bezpieczne podróże, zachowując najwyższe z możliwych standardy sanitarne przed, w trakcie i po odbyciu lotu. Za swoje starania linia otrzymała w tym roku najwyższą – diamentową nagrodę (Diamond Award) od APEX w kategorii „Bezpieczeństwo Zdrowia” pasażerów w czasach pandemii Covid-19. Przyznana nagroda to maksymalny poziom certyfikacji linii lotniczych w zakresie bezpieczeństwa i higieny podróży, która dowodzi, że KLM jest wiodącą linią pod tym względem. O tym, jak KLM dba o bezpieczeństwo zdrowia swoich podróżnych można się dowiedzieć ze strony klm.pl oraz z filmu dostępnego tutaj.

Ponadto, zgodnie ze swoją nową polityką handlową, KLM oferuje maksymalną elastyczność w planowaniu podróży, dzięki której klienci mogą dowolnie i bezkosztowo zmieniać i anulować swoje loty. Elastyczne zasady dotyczące biletów zostały ostatnio przedłużone i obowiązują do 31 marca 2022 r.