Już od 2024 roku, zgodnie z projektem Dyrektywy CSRD, obowiązkiem raportowania ESG zostanie objętych kilka tysięcy firm w Polsce. 

Dla większości z nich będzie to istna rewolucja wymagająca zdefiniowania procesów i zarządzania nimi,  zidentyfikowania osób odpowiedzialnych za nie, a także zbudowania świadomości i zaangażowania w te procesy wielu interesariuszy wewnętrznych i zewnętrznych.

Od tego jak ustawimy cały proces na początku, będzie zależało jak szybko osiągnie swoją dojrzałość i czy zapewni wysoką jakość raportowanych danych. Co więcej, w kolejnych latach, dobrze funkcjonujące procesy związane ze zbieraniem danych ESG w organizacji, wesprą transformację podmiotu w stronę bardziej zrównoważonego.

Nadchodzące zmiany zostaną omówione podczas bezpłatnego webinarium, które odbędzie się we wtorek, 22 listopada 2022 r. o godz. 12.00.

Czas spotkania: 30 min.

Podczas spotkania przedstawmy Państwu:

  • czym jest ślad węglowy firmy oraz jakie są szanse i zagrożenia związane z jego liczeniem;
  • jakie zmiany w raportowaniu niefinansowym czekają przedsiębiorców, jakich podmiotów dotyczą i kiedy będą miały miejsce;
  • jak przygotować się do wdrożenia CSRD i w co warto zainwestować, aby płynnie wdrożyć zmianę w organizacji, aby jak najszybciej stała się pracą standardową.

Na zakończenie uczestnicy otrzymają  dokument z podsumowaniem najważniejszych kwestii poruszanych podczas spotkania wraz z możliwością zadania pytań do przekazanego materiału. 

Webinarium skierowane jest do:

członków zarządów, kadry menadżerskiej, dyrektorów finansowych, pracowników działów marketingu, pracowników działów zakupów, osób odpowiedzialnych za sprawy związane z zarządzaniem i raportowaniem CSR/ESG

REJESTRACJA

ORGANIZATOR: Izba Przemysłowo – Handlowa Południowej Wielkopolski

ul. Wolności 34

63-400 Ostrów Wielkopolski